El ve Ev Yapımı

Kuşburmu Marmelatı (450 gr)

Tamamen Doğal Katkısız ve El yapımı Tatlı-ekşi tadın birleşmesiyle oluşan bu enfes mayhoşluğun damağınızda bıraktığı eşsiz tada doyamayacaksınız.

  • BY0512201843
  • VAR
25,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
Kuşburnunun Faydaları

Yabangülünün meyvesi olan kuşburnu, gül burnu ve gül elması adları ile de anılmaktadır. 
Ülkemizde pek çok bölgede yetişmektedir. Kuvvetli bir kök yapısı vardır ve uzun ömürlü çalı formu sahip bitki türüdür. 
                 Sonbahar aylarında meyveleri toplanarak kurutulur ve hava almayan kaplarda muhafaza edilir. Hava alması içerisinde ki etken maddelerin yok olmasına neden olmaktadır.
                 Kuşburnu meyveleri C vitamini bakımından zengin olmasının yanı sıra içeriğinde flavonlar, tanen ve şeker ile vitamin, minerallerde bulunan oldukça değerli bir besin kaynağıdır.
                İçeriğinde bulunan zengin C vitamini sayesinde vücudu güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. 
                 Enfeksiyon ve iltihapların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bedensel yorgunluğu giderir. İdrar söktürür, ishali keser. Böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler. 
                Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı zararlı maddelerden arındırarak temizler. Kanda ki şeker oranını dengeler. Bu nedenle şeker hastalarının düzenli olarak tüketmesi tavsiye edilmektedir. 

                           Bazı kanser türlerine karşı koruyucu özelliği olduğu bilinmektedir. 
Romatizmaya bağlı ağrı ve diğer şikâyetlerin hafifletilmesinde etkilidir. Cildin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayarak cilde canlılık ve parlaklık verir.

Kuşburnunun İltihaplara Faydası:Basında sık sık yer almaya başlaması ile birlikte popülerlik kazanan kuşburnu daha çok çay olarak tüketilmektedir. 

Kuşburnu vücutta biriken ödemin atılmasında ve iltihapların hızla iyileşmesinde kuvvetli bir yardımcıdır. İçerisinde ki etken bileşenleri sayesinde enfeksiyonların iyileşme sürecini kısaltmaktadır.

Kuşburnu Romatoid Artrit Hastalığına İyi Gelir: Düzenli tüketimi 20 ile% 25 hareketliliği artırmak için yardımcı olur. 

Bu durum ağrıyı azaltır ve hastaların genel ruh halini iyileştirir. Kuşburnu eklem iltihabı ve kalça ağrıları olan kişilerin sorunlarını azaltabilir.
Solunum Yolları Hastalıkları İçin Kuşburnu:  C vitaminin solunum yolu hastalıklarını azalttığı ve çok ağır olmayanları iyileştiridiği bilimel olarak ıspatlanmıştır. 

Kuşburnu özellikle çocuklarda kronik öksürük, astım, bronşit ve nefes darlığı sorunlarını giderebilir.
Kuşburnu Kolseterol Seviyesini Dengeler: Milyonlarca insanın sağlığını tehtid eden kolesterol sorunları için en iyi çözümlerden biris kuşburnu tüketimidir. Suda kaynatılarak susyu içilebilir veya reçeli yapılarak tüketilebilir.
 
Kuşburnu Kanserle Mücadeleyi Sağlar: Kuşburunu etkili bir antioksidandır ve bütün antioksidan özelliği olan bitki ve meyvelerde olduğu gibi, kuşburnu da kansere neden olan serbest radikalalrin düşmanıdır. 

Düzenli kuşburunu tüketimi kanser hastalıklarına yakalanma riskinia zaltır.
Şeker Hastalığına Yakalnma Riskini Azaltır: Kandaki şeker seviyesini sağlıklı seviyede tutabilir. İleri derecede şeker hastalarına bile ciddi anlamda katkıd abulunabilir. 

Kuşburnu reçelinde şeker kullanılmadığı sürece şeker hastaları için güvenilir ve faydalı bir besin kaynağıdır.
Kuşburunu Böbrek Hastalıklarını Önler: Böbrek sağlığını koruyan petkin ve çeşitli asitler içermektedir. Böbrek hastalıklarının semptomlarını iyileştirmek ve rahatlatmak için kullanılır ve kabızlık tedavisi için yardımcı olur.
 
Kuşburunu Cilt Sağlığını Korur: Kozmetik sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt hücrelerinin yenilenmesinis ağlar. Yara izleri ve akneleri giderebilir. Cildi nemli tutar ve besler. Cildin elastik ve sağlıklı olmasını sağlar.
C Vitamini Deposu Kuşburnu:  Bol miktarda kuşburnu içeren kuşrbunu bu özelliği ile kemik sağlığını korur ve sağlam iskelet yapısının oluşmasını sağlar. Vücutta kolajen üretimi sağlamaya yardımcı olur.
 
Kuşburnu Kan Hücrelerini Arttırır: Bünyede oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin sağlığını korurve bu kan hücrelerinin ihtiyaç duyduğu demir ihtiyacını karşılar.
 
Kuşburnu Mide Sağlığını Korur: Mide spazmı, mide asit eksikliği, mide tahrişi ve ülsere engeller olabilir.  Bağırsak hastalıkları için çok etikili bir şifa kaynağıdır. Kuşburnu ayrıca ishal, kabızlık, safra taşı, safra kesesi rahatsızlıkları, gut ve idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
 
Kuşburnu Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Kuşburnu ayrıca bağışıklık sistemi için faydalıdır. 

Bakteri ve enfeksiyonlardan kaynakanan sorunları giderebilir. 
Damarlarda kan akışını hızandırır ve kanı temizler. 
İdrar akışını hızlandırır, idrar yolu enfeksiyonlarını engeller.
 
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 25,00 25,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Aynı kategorideki diğer ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı